fbpx
  info@romanbelus.sk | +421 917 190 673

  #OTKD

  admin · august 26, 2016 · Reportáž · 0 comments

  Uplynulý víkend sa 2 300 ľudí rozhodlo, že strávi jeden krásny augustový víkend športom. Na tom by nebolo nič nezvyčajné, oni sa však rozhodli bežať z Jasnej až do Bratislavy. Áno, hovorím o extrémnom štafetovom behu Od Tatier k Dunaju.

  Ja sám som si túto štafetu vyskúšal na vlastnej koži minulý rok. Úprimne povedané, po dobehnutí poslednej etapy som si povedal, že toto už svojím nohám neurobím nikdy v živote. Keď však tá neskutočná svalovica opadne a dospíte prebdený víkend, človek si začne spomínať aj na tie pekné chvíle strávené s ľuďmi zdieľajúcimi rovnaké nadšenie k behu ako vy.

  Štvrtý ročník som sa však pripojil nie k bežeckému tímu, ale na stranu tých, o ktorých sa moc nepíše a nehovorí. Sú to organizátori a dobrovoľníci, ktorí za týmto všetkým stoja a umožnia tej mase ľudí, aby prebehli kus Slovenska. Že vraj som prvý dobrovoľne sa hlásiaci fotograf, akého tu doteraz mali, povedala Drahuška, keď som sa prišiel na registráciu. No kde inde by už len mňa mohli postaviť, keď nie za foťák :o)

  Odchod z Bratislavy v piatok o 15:00 sa mi zdal byť dostatočný na presun do Liptovského Mikuláša, kde sme mali prespať. Opak bol pravdou. Hromadná havária na R1 pri Žiari nad Hronom nás zdržala tak, že sme sa skoro nestihli ubytovať. Začalo to „výborne“.

  Ako niekdajší účastník som vedel, ako to celé asi prebieha, takže som bol pripravený na to, že na kávičkovanie a opaľovanie moc času nebude. Prejsť 365 km a pritom niekoho odfotiť znamená byť stále v pohybe, v strehu a hlavne striedať kompozície. Jedine, že by som chcel mať na fotke každého, kto prebehne cez most :o)

  Ako sa mi fotilo? Určite ľahšie ako bežalo, aj keď byť na nohách 36 hodín a snažiť sa držať tempo s bežiacimi nie je tiež jednoduché. Nebyť Mirky, ktorá tak ako minulý rok tímu, aj tento rok robila osobného šoféra, nestihol by som ani polovicu. Darmo! Jej šoférske schopnosti predčia nejedného šoféra opačného pohlavia.

  Mojím plánom bolo priblížiť neznalým, o čom vlastne tento beh je. Ukázať tu atmosféru, náročnosť, ale aj radosť z behu. A samozrejme, síce trochu inak, zažiť opäť to úžasné dobrodružstvo.

  Takže nech sa páči, galéria.